MT & SOT w „promienistym” mieszkaniu

Zacznę od tego, że nie jestem z programu SOT.  Już spieszę z wyjaśnieniami.  Otóż jestem uczestnikiem programu MT – Management Trainee (tzw. Emtis), Spytacie pewnie, co tu robię? Więc, od pewnego czasu, dokładnie 2,5 tygodnia, przyszło mi mieszkać z jednym z uczestników programu SOT. Na marginesie, zamieszkujemy sobie mieszkanko na Promienistej, gdzie zazwyczaj na czas szkoleń w Poznaniu trafiają nowi Emtisi. W zasadzie możemy tu chyba mówić o precedensie, jako że nigdy wcześniej nie zdarzyło się mieszanie uczestników dwóch programów pod jednym dachem. Pomysł ciekawy. Wspólne mieszkanie pozwoliło nam spojrzeć na programy od zupełnie innej strony, pozornie tak różne, a jednak podobne :). Pierwszy raz miałam możliwość posłuchać tak dużo o praktycznym aspekcie pracy, z którą codziennie mierzę się w centrali, i mam nadzieję, vice versa. Było dużo o indeksach, cenach, rabatach, promocjach i negocjacjach z dostawcami.

promienista

Mieszanka Soci – Emtisi okazała się minimalnie wybuchowa. W sumie to większe wyrazy współczucia należą się koledze, ponieważ już od pierwszego dnia pobytu przywitały go dwie nad wymiar pozytywnie zakręcone emtiski, a mieszkanie pamiętało jeszcze wcześniejszy wieczór. No cóż – kto przyjeżdża w sobotę w południe i uważa że będzie inaczej? J

Ale do meritum. Kolega trafił na ciężki okres, ponieważ był to czas pożegnań, urodzin, Andrzejek (tak obchodziliśmy je w lutym). Wszyscy natomiast dotkliwie odczuliśmy pewien sobotni wieczór. Saturday night fever z pewnością zapadnie nam w pamięci, a było nas tego wieczoru co niemiara.  Pomijając dziwne odgłosy, spooky telefony i działającą 24h zmywarkę, to w sumie wszystko było po staremu. Przypomniały nam się czasy kolonii i warty do rana. Potem przerabialiśmy jeszcze brak ciepłej wody i zapchany Kretem prysznic (tak to nie żart, a wujek google tym razem nie był zbyt pomocny – jedyna rada, wiertarka udarowa, no ewentualnie pion do wymiany).

I tak szczęśliwie dobrnęliśmy do momentu, gdzie zostało nam już tylko 1,5 miesiąca wspólnego mieszkania. Z pewnością jeszcze wiele się wydarzy, a wymiana doświadczeń zawodowych jeszcze wiele razy okaże się przydatna.

Co najlepsze – nie sądziliśmy ze work – life balance może przybrać taką formę.

Julita

Reklamy

One comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s